Консультация миндоходов online

Уважаемый посетитель, вы находитесь на странице Черкасского информационно-делового портала "КОНСУЛЬТАЦИЯ МИНДОХОДОВ", которую обслуживают профильные специалисты Главного управления Миндоходов в Черкасской области.

Для получения консультации по интересующим Вас вопросам национального налогового и таможенного законодательства, пожалуйста, назовите себя (должность, название предприятия). Если вы укажете просто ник или псевдоним, ответ на Ваш вопрос не будет носить официального характера, и Вы не сможете ссылаться на него в спорных вопросах.

Ваш электронный адрес нужен для того, чтобы отправить на него сообщение о том, что ответ на Ваш вопрос стал доступен на странице "КОНСУЛЬТАЦИЯ МИНДОХОДОВ".

Обращайтесь! On-line консультация - это:
-экономия Вашего времени;
-возможность получить официальный ответ в электронном формате;
-удобство и оперативность
.

 

*Представьтесь пожалуйста:
*Ваш вопрос:
E-mail
*Код на картинке: Обновить картинку

* - обязательные поля

Поиск ответов:

пред. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  след. 
Моя дружина не працює. Чи зможу я скористатися податковою знижкою за навчання дружини, (квитанції оформлені на її ім’я)?
(29.07.2014 18:27) Ігнат

Інтернет-конференція

     Відповідно до пп.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755, із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платник податку може включити до податкової знижки суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
     Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення (пп.14.1.263 п.14.1 ст.14 ПКУ).
     Для використати права на компенсацію вартості навчання непрацюючого члена сім’ї першого ступеня споріднення (дружини) чоловік може включити до податкової знижки на навчання лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в якому зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковим кредитом.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Добрий вечір! Чи зможу я скористатися правом на податкову знижку, якщо вищу освіту моя дитина отримує у філії (структурному підрозділі) вищого навчального закладу іноземної держави, що знаходиться на території України?
(29.07.2014 18:19) Тетяна Дмитрівна

Інтернет-конференція

Згідно із ст. 1 Закону України від 17 січня 2002 року N 2984 ”Про вищу освіту” (далі – Закон № 2984) вища освіта це рівень освіти, який здобувається особою у вищому навчальному закладі в результаті послідовного, системного та цілеспрямованого процесузасвоєння змісту навчання, який ґрунтується на повній загальній середній освіті й завершується здобуттям певної кваліфікації за підсумками державної атестації. Вищий навчальний заклад – цеосвітній, освітньо-науковий заклад, який заснований і діє відповідно до законодавства про освіту,реалізує відповідно до наданої ліцензії освітньо-професійні програми вищої освіти за певними освітніми та освітньо-кваліфікаційними рівнями, забезпечує навчання, виховання та професійнупідготовку осіб відповідно до їх покликання, інтересів, здібностей та нормативних вимог у галузі вищої освіти, а також здійснює наукову та науково-технічну діяльність.
     Відповідно до ст. 28 Закону № 2984 освітня діяльність на території України здійснюється на підставі ліцензії, яка видається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зокрема, вищим навчальним закладам, внесеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти, до Державного реєстру вищих навчальних закладів.
     При цьому, громадяни України вільні у виборі форми здобуття вищої освіти, вищого навчального закладу, напряму підготовки і спеціальності (ст. 4 Закону № 2984).
     Систему вищої освіти складають: вищі навчальні заклади всіх форм власності; інші юридичні особи, що надають освітні послуги у галузі вищої освіти (ст. 16 Закону № 2984).
     Умови створення, реорганізація та ліквідація вищих навчальних закладів різних форм власності наведено у ст. 27 Закону № 2984, зокрема у п. 2 якої визначено, що вищі навчальні заклади іноземних держав можуть з дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти, створювати свої структурні підрозділи на території України.
     Водночас, документами, які засвідчують здобуття особою вищої освіти та кваліфікації за певними освітньо-кваліфікаційними рівнями є диплом, зразок якого затверджується Кабінетом Міністрів України (ст. 9 Закону № 2984).
     Отже, створені структурні підрозділи вищого навчального закладу іноземної держави, що знаходиться на території України, при здійсненні навчання за освітньо-професійної програмою вищої освіти відповідно до наданої ліцензії, необхідно дотримуватись вимог Закону України „Про вищу освіту”.
     Разом з тим, згідно з пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.
     До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (п.п.166.2.1 п.166.2 ст.166 Кодексу).
     Отже, у разі, якщо філія (структурний підрозділ) навчального закладу іноземної держави, що знаходиться на території України, надає освітні послуги з дотриманням усіх вимог Закону України „Про вищу освіту”, то питання, щодо віднесення коштів сплачених платником податку на користь такого закладу до податкової знижки, можуть розглядатися контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку на підставі копій відповідних документів.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Мені 20 років і за моє навчання сплачує батько, однак я нещодавно вийшла заміж і змінила призвіще. Скажіть будь-ласка чи буде мати право батько на податкову знижку? (квитанції оформленні на мене)?
(29.07.2014 18:15) Ларіса

Інтернет-конференція

Згідно з пп.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.
     Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення (пп. 14.1.263 п. 14.1 ст.14 ПКУ).
     Відповідно до ч.1 ст.199 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 № 2947-ІП якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
     До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).
     Оригінали зазначених у пп. 166.2.1 цього пункту документів не надсилаються контролюючому органу, але підтягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ (пп. 166.2.2 п. 166.2 ст.166 ПКУ).
     Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкової інспекції копії зазначених документів.
     Враховуючи вищевикладене, платник податку має право скористатися податковою знижкою на навчання непрацюючого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, за умови, що в квитанції вказано прізвище такого члена його сім’ї, наявна копія укладеного договору про навчання та платник документально підтвердив родинні стосунки (ступінь споріднення) з такою особою.
     При цьому, якщо член сім’ї першого ступеня споріднення після реєстрації шлюбу змінює прізвище та в квитанціях зазначено нове прізвище, то потрібно надатище і копію Свідоцтва про шлюб.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Надайте відповідь. Яким документом я можу підтвердити суму сплачених відсотків по іпотечному житловому кредиту, якщо у квитанції зазначено однією сумою сплачений основний платіж та відсотки?
(29.07.2014 18:08) Носов

Інтернет-конференція

Відповідно до п.175.1 ст.175 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.
     До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп.166.2.1 п.166.2 ст.166 ПКУ).
     Для підтвердження суми сплачених процентів за користування іпотечним житловим кредитом в обов’язковому порядку мають бути надані платіжні або розрахункові документи, в яких чітко зазначено суму сплачених процентів за користування іпотечним кредитом, та прізвище, ім’я, по - батькові саме платника податку як платника цих процентів.
     Якщо умовами кредитного договору передбачено погашення кредиту шляхом ануїтетних платежів і у платіжному або розрахунковому документі зазначається лише загальна сума виплат без розбивки на проценти і основну суму боргу, то у платника податку відсутні підстави для включення до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року частини суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно статтею 175 ПКУ.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Чи можна включати до складу податкової знижки витрати, понесені на лікування?
(29.07.2014 18:08) Ярина

Інтернет-конференція

     До переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно пп.166.3.4 п.166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (пунктом 1 розділу ХІХ цьогоКодексу встановлено, що п.п.166.3.4 п.166.3 ст.166 Кодексу набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинності закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування) включається сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів), а також суму коштів, сплачених платником податку, визнаного в установленому порядку інвалідом, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ для компенсації вартості платних послуг з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, наданих такому платнику податку або його дитині-інваліду у розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування, крім:

а) косметичного лікування або косметичної хірургії, включаючи косметичне протезування, не пов’язаних з медичними показаннями, водолікування та геліотерапії, не пов’язаних з лікуванням хронічних захворювань;

б) протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, порцеляни та гальванопластики;

в) абортів (крім абортів, які проводяться за медичними показаннями або коли вагітність стала наслідком зґвалтування);

г) операцій із зміни статі;

ґ) лікування венеричних захворювань (крім СНІДу та венеричних захворювань, причиною яких є побутове зараження або зґвалтування);

д) лікування тютюнової чи алкогольної залежності;

е) придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, оплати вартості медичних послуг, які не включено до переліку життєво необхідних, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Мій син навчається в університеті. Я оплачую йому навчання, а окремо оплачую за навчання на військовій кафедрі. Чи зможу я отримати податкову знижки за сплачене навчання на військовій кафедрі навчального закладу? Дякую.
(29.07.2014 18:07) Ольга

Інтернет-конференція

Відповідно до пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2012 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
     Водночас навчання на військовій кафедрі – це додаткова послуга навчального закладу, що не є обов’язковою у процесі безпосереднього навчання за обраним фахом, і оплачується окремо (додатково) від плати за навчання згідно з укладеним з вузом договором на навчання за певним фахом, тому включення таких витрат до податкової знижки чинним законодавством не передбачено.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Підскажіть, чи буде мати право на податкову знижку батько, який сплачує кошти за навчання дитини, якій більше 23 років і яка не працює, якщо в квитанціях зазначені дані дитини?
(29.07.2014 18:06) Борщевська Марина

Інтернет-конференція

Згідно з п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі - Кодекс) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп.166.2.1 п.166.2 ст.166 Кодексу).

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року N2947-III (далі - Сімейний кодекс), батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей (до 18 років).

Згідно із ст. 199 Сімейного кодексу, якщо повнолітні діти продовжують навчатися і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV (далі – ЦКУ) права володіння, користування та розпорядження своїм майном, у тому числі грошовими коштами, належать його власникові (ст. 317 ЦКУ), а неповнолітні діти за згодою батьків можуть вчиняти деякі правочини (ст. 32 ЦКУ), зокрема проводити розрахункові операції щодо укладеного на їх ім’я договору на навчання. Це положення застосовується і до дітей, вік яких обумовлено ст. 199 Сімейного кодексу. 

Враховуючи зазначене вище, один із батьків (платник податку) має право доручити своїй дитині здійснити правочин у вигляді проведення розрахунку (сплати коштів) за навчання за рахунок належних платнику податків коштів (у т. ч. заробітної плати). При цьому, фактичні витрати на сплату вартості навчання несе платник податку - батько або мати дитини, яка навчається.

Тобто, квитанції, в яких зазначено П. І. Б. дитини платника податку, є документами, що підтверджують фактично понесені витрати платника податку (батька або матері) у зв’язку зі сплатою вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти дитини, яка не одержує заробітної плати та дають йому право на отримання податкової знижки з передбачених пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу підстав.

Водночас, якщо дитині, що навчається і не працює, у звітному році, за який один з батьків реалізовує право на податкову знижку, виповнюється 24 роки, то право на податкову знижку за такий рік у батьків не втрачається.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
У нас в сім’ї двоє непрацюючих членів, які навчаються у ВУЗі. Яку граничну суму сплачену за навчання, має право включити батько до податкової знижки?
(29.07.2014 18:04) Ірина

Інтернет-конференція

Фізична особа має право включити до податкової знижки суму сплати за навчання, що не перевищує розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. (Тобто, якщо дитина навчається у навчальному закладі 9 місяців, а прожитковий мінімум на 1 січня  2013 року встановлено у розмірі 1147 грн., то відповідно, гранична сума на одного непрацюючого члена сім’ї, який навчається буде складати 14490 грн.)

При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Чи має право (або мати або батько) скористатися податковою знижкою за навчання дитини, якщо договір укладений між навчальним закладом та дитиною (в договорі зазначено П.І.Б. дитини) і квитанції на оплату оформлені на ім’я дитини, яка тільки навчається і не працює?
(29.07.2014 18:03) Алла Лаврентіївна

Інтернет-конференція

Відповідно до ст. 180 та ст. 199 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-III із змінами та доповненнями (далі – Сімейний кодекс) батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей (до 18 років).

Згідно із ст. 199 Сімейного кодексу якщо повнолітні діти продовжують навчатися у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.    

Статтею 317 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – Цивільний кодекс) передбачено, що власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном, у тому числі грошовими коштами.

При цьому, ст. 32 Цивільного кодексу встановлено, що неповнолітня особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років має право вчиняти правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

Таким чином, один із батьків має право доручити своїй дитині здійснити правочин у вигляді проведення розрахунку (сплати коштів) за навчання за рахунок належних йому коштів. При цьому фактичні витрати на оплату вартості навчання несуть батьки дитини, яка навчається.

Законом України від 23 травня 1991 року № 1060- ХІІ «Про освіту» встановлено, що за неповнолітніх дітей (до 18 років) договір на навчання повинен укладатися їх батьками, але в договорі при цьому обов’язково зазначається прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Враховуючи вищевикладене, скористатися правом на податкову знижку за навчання дитини може один з батьків, за умови надання ним відповідних підтверджуючих документів, зокрема, договору про навчання дитини, який укладений між навчальним закладом та дитиною, квитанції про оплату за навчання, довідки про доходи.

При цьому, у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Доброго дня! Я зібрала увесь пакет документів і планую найближчим часом звернутися до податкової та отримати знижку по іпотеці. Скажіть в який термін мені буде повернуто податок з доходів?
(29.07.2014 18:02) Катерина

Інтернет-конференція

     Відповідно до п. 179.8 ст.179 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Скажіть, чи зможу я отримати податкову знижку на навчання, якщо підприємство на якому я працюю зарплату мені нараховували але податок не заплатили?
(29.07.2014 18:01) Стас

Інтернет-конференція

Згідно із частиною другою ст. 78 Бюджетного кодексу України від 8 липня 2010 року № 2456-VI зі змінами та доповненнями та наказу Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України від 30.12.2013 № 882/1188 «Про затвердження Порядку взаємодії територіальних органів Міністерства доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань» (далі – Порядок) поверненню з бюджету підлягають надміру або помилково сплачені суми грошових зобов’язань.
     Повернення платнику податку відповідної суми помилково та/або надміру сплаченого грошового зобов’язання здійснюється з того бюджету, до якого зараховується у поточному бюджетному році платіж, що підлягає поверненню (п. 4 Порядку).
     Для розрахунку сум податку на доходи фізичних осіб, які підлягають поверненню платнику податку з бюджету у зв’язку з реалізацією ним права на податкову знижку, застосовується сума сплаченого, тобто зарахованого до відповідного бюджету податку, а не нарахованого (утриманого) податковим агентом.
     Отже, якщо податковий агент утримав, але не перерахував податок на доходи фізичних осіб до бюджету, то фізична особа не має права на податкову знижку.

 Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Я приватний підприємець, чи зможу я як ФОП отримати податкову знижку при отриманні доходів від підприємницької діяльності
(29.07.2014 18:00) Молокоєдов

Інтернет-конференція

     Згідно з п.166.3 ст.166 розділу IV Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки визначено у п. 166.3 ст.166 ПКУ.

При цьому, відповідно до п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу.

Згідно з п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ заробітна плата для цілей розділу ІV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Отже, фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
пред. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  след. 

Разработка и продвижение сайтов

Продажа репродукций картин Установка спутникового телевидения

Последние статьи

Страхование груза - это закономерная необходимость
Поэтому страховка груза является совсем не лишней, а закономерной, необходимой и одной из самых востребованных вариантов страховой защиты.
Уникальные солнечные зарядки
Интернет-магазин goalzero.com.ua представляет к выбору уникальные солнечные панели Goal Zero (Гоал Зеро), которые позволят Вам использовать свой навигатор или смартфон даже далеко от цивилизованного мира.
Мебель без компромиссов
Кожаная мебель даже в наше, достаточно обеспеченное время, остается предметом роскоши. Позволить такую мебель могут далеко не все...
Разновидности натяжных потолков
Натяжные потолки – это современная технология отделки, обладающая многими преимуществами. Они существуют в большом разнообразии и классифицируются по главным критериям: виду материала и методу
Фальш-брус: особенности и преимущества
Фальш-брус – это профилированная под брус строганная доска, которая имеет соединение шип-паз. Этот современный отделочный материал превосходно имитирует натуральный деревянный брус, благодаря чему

Черкассы фото галерея

Всего в галерее 1721 фото
Вся фотогалерея

Расписание поездов

Карта г. Черкассы

Электронная карта г. Черкассы и Черкасской области

Консультация Миндоходов

Консультация Миндоходов

Справка Миндоходов

Моментальный загар - бизнес под ключ от компании "САН Лайт" Купить хостинг

Черкасские новости

Свободовцы обещают "помочь сохранить завод"
29 августа 2014
На Шполянском заводе запчастей из-за потери российского заказа готовятся уволить 300 человек
(комментариев: 0)
Не договорились?
29 августа 2014
Руководство "Дома торговли" изгоняет из своей площади "автомобильную кассу", в которой вот уже несколько дней черкащане покупают билеты на концерт "Океана Эльзы"
(комментариев: 0)
Асфальтная ловушка
29 августа 2014
В Черкассах прямо на проезжей части грузовой автомобил провалился в просевший асфальт
(комментариев: 0)
Урожай-2014 финансовых шулеров
28 августа 2014
На вчерашних торгах гривна падала до исторического минимума, а евровласть, обвалившая гривну в полтора раза, ждет помощи от МВФ
(комментариев: 0)
Черкащина принимает переселенцев
28 августа 2014
По состоянию на 27.08.2014 в Черкасской области пребывает 3660 человек (1037 семей) из регионов, отторгнутых от Украины или охваченных военными действиями
(комментариев: 0)

Погода в Черкассах

Черкасский городской форум

Черкасский городской форум