Консультация Государственной фискальной службы online

Уважаемый посетитель, вы находитесь на странице Черкасского информационно-делового портала "КОНСУЛЬТАЦИЯ ФИСКАЛЬНОЙ СЛУЖБЫ", которую обслуживают профильные специалисты ГФС в Черкасской области.

Для получения консультации по интересующим Вас вопросам национального налогового и таможенного законодательства, пожалуйста, назовите себя (должность, название предприятия). Если вы укажете просто ник или псевдоним, ответ на Ваш вопрос не будет носить официального характера, и Вы не сможете ссылаться на него в спорных вопросах.

Ваш электронный адрес нужен для того, чтобы отправить на него сообщение о том, что ответ на Ваш вопрос стал доступен на странице "КОНСУЛЬТАЦИЯ ФИСКАЛЬНОЙ СЛУЖБЫ".

Обращайтесь! On-line консультация - это:
-экономия Вашего времени;
-возможность получить официальный ответ в электронном формате;
-удобство и оперативность
.

 

*Представьтесь пожалуйста:
*Ваш вопрос:
E-mail
*Код на картинке: Обновить картинку

* - обязательные поля

Поиск ответов:

пред. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  след. 
Доброго дня!!! Чи потрібно при подачі заяви на отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додавати до заяви довідку про касові апарати? Наперед, дякую за відповідь!
(18.02.2015 09:32) Віталій

Доброго дня. Ні даної довідки додавати не потрібно. Дякуємо за запитання.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області
Фізична особа, громадянин України, сплачую щороку, орендну плату за землю, які строки сплати для мене?
(17.02.2015 20:32) Оксана Федорівна

Доброго дня.

      Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства (п. 288.1 ст. 288 ПКУ).  

      Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, об’єктом оподаткування - земельна ділянка, надана в оренду (п. 288.2, 288.3 ст. 288 ПКУ).

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

1. не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;

2. не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 – 287 ПКУ. Зокрема, нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку (ст. 286.5 ПКУ). Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (ст.. 287.5).

Дякуємо за запитання  .

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області
Добрий день, підкажіть будь ласка, ФОП спрощенець 2 групи для здійснення готівкого розрахунку з іншими ФОП та юр.спрощенцями повинен видати квитанцію, яку форму повинна мати данна квитанція? чи може ФОП розробити дану форму квитанції самостійно?
(17.02.2015 15:17) Аня

Доброго дня. Уточніть, будь ласка, які квитанції ви маєте на увазі. Можливо це розрахункові книжки.

,    

  

     Відповідно до п. 1 глави 1 розділу III Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 № 417 (далі – Порядок) реєстрація розрахункових книжок здійснюється в органі доходів і зборів за місцем реєстрації книги обліку розрахункових операцій (далі – книги ОРО) .
     Розрахункова книжка має бути зброшурована, складатися з блоків послідовно пронумерованих розрахункових квитанцій або спрощених розрахункових квитанцій та реєстраційної сторінки, при цьому серії та номери квитанцій одного виду, зареєстрованих окремим суб’єктом господарювання, не повинні повторюватися у межах розрядності серій та номерів (п. 2 глави 1 розділу III Порядку).
     Форму реєстраційної сторінки розрахункової книжки наведено в додатку 6.
     Розрахункова книжка повинна бути скріплена виробником з використанням машинного способу, який унеможливлює вилучення корінців розрахункових квитанцій без порушення засобу контролю.
     Згідно з п. 3 глави 1 розділу III Порядку перед реєстрацією розрахункової книжки суб’єкт господарювання повинен забезпечити:
     заповнення на реєстраційній сторінці розрахункової книжки рядків, що містять найменування та податковий номер суб’єкта господарювання;
     відсутність у розрахунковій книжці квитанцій із серіями та номерами, що повторюються, згідно з вимогами пункту 2 цієї глави;
     відповідне заповнення реєстраційної сторінки, яка може розміщатися на останньому аркуші разом з квитанціями.
     На кожну розрахункову книжку, що подається на реєстрацію, необхідно встановити засіб контролю таким чином, щоб унеможливити розкріплення книжки без порушення цілісності засобу контролю.
     Пунктом 4 глави 1 розділу III Порядку передбачено, що реєстрація першої розрахункової книжки в органі доходів і зборів відбувається одночасно з реєстрацією книги ОРО на окрему господарську одиницю або на РРО, другої та наступних - на підставі реєстраційної заяви.
     Датою реєстрації першої розрахункової книжки є дата реєстрації книги ОРО.
     Відповідно до п. 5 глави 1 розділу III Порядку орган доходів і зборів у разі наявності підстав для відмови, визначених у пункті 9 глави 1 розділу II цього Порядку, відмовляє в реєстрації розрахункової книжки та повідомляє про це суб’єкта господарювання не пізніше двох робочих днів з дня отримання реєстраційної заяви.
     У разі відсутності підстав для відмови посадова особа органу доходів і зборів не пізніше двох робочих днів з дня отримання реєстраційної заяви проводить реєстрацію розрахункової книжки шляхом внесення даних до інформаційної системи Міндоходів.
     Після реєстрації суб’єкт господарювання заповнює рядки реєстраційної сторінки розрахункової книжки (номер книжки, дата реєстрації, найменування органу доходів і зборів, серія та номер першого бланка, кількість бланків, номер установленого засобу контролю), після чого розрахункова книжка вважається зареєстрованою. Кількість розрахункових книжок, що реєструються одночасно, не обмежується (п. 6 глави 1 Порядку).
     Перереєстрація розрахункової книжки здійснюється в порядку, визначеному пунктом 1 глави 2 розділу II цього Порядку, у разі перереєстрації суб’єктом господарювання книги ОРО на окрему господарську одиницю або перереєстрації РРО (п. 8 глави 1 розділу III Порядку).

Відповідно до глави 2 розділу IIІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 № 417 зі змінами та доповненнями, перед початком використання розрахункової книжки на її реєстраційній сторінці необхідно зазначити дату початку використання.
     У корінці та у відривній частині розрахункової квитанції повинна вказуватись повна сума розрахунку вручну або друкарським способом.
     Якщо суб’єкт господарювання є платником податку на додану вартість, то в корінці розрахункової квитанції (крім спрощеної розрахункової квитанції) також зазначається сума, що оподатковується податком на додану вартість.
     Якщо сума за ставкою податку на додану вартість дорівнює повній сумі розрахунку, то в корінці зазначається тільки одна з цих сум. Записи у розрахункових квитанціях здійснюються кульковою ручкою з пастою темного кольору.
     Якщо при продажу товару (послуги) встановлюється знижка чи надбавка щодо вартості одиниці виміру товару (послуги), то за бажанням суб’єкта господарювання загальна сума знижки (надбавки) вказується в корінці та у відривній частині розрахункової квитанції в дужках поряд із сумою розрахунку з відповідною позначкою (”зн” або ”нд”).
     При здійсненні операції видачі коштів у разі повернення товару (рекомпенсації послуги, прийняття цінностей під заставу та в інших випадках) сума розрахунку вказується в корінці та у відривній частині розрахункової квитанції з математичним знаком ”-” (мінус).
     На вимогу покупця у відривній частині розрахункової квитанції додатково вказуються всі або частина передбачених установленою формою реквізитів: найменування товару (послуги), вартість одиниці виміру, ставка податку на додану вартість у відсотках (для суб’єктів господарювання - платників податку на додану вартість), вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за кожним найменуванням, дата та підпис особи, яка провела розрахунок. У разі виписування спрощеної розрахункової квитанції такі дані можна вказувати на зворотному боці відривної частини квитанції. При продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів найменування товарів і їх вартість обов’язково записуються у відривній частині та в корінці розрахункової квитанції.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області
Мы сельхозпредприятие и у нас есть земли в оренде ,владельцы которых умерли,а наследники не оформляют их Как поступать с такими землями?
(17.02.2015 15:09) Татьяна

Доброго дня,

Конкретизуйте, будь-ласка, питання.

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Добрый день! Я - физическое лицо не субъект предпринимательской деятельности. в 2014 году получала зарплату и имею депозитный счет в банке.Других доходов не имею. Надо ли мне подавать декларацию о доходах физического лица? С уважением.
(17.02.2015 14:54) любовь

Доброго дня,

Громадянин зобов’язаний подати у 2015 році податкову декларацію, якщо протягом звітного 2014 року, зокрема, отримував:

- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

- доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у звязку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 році – 146160 грн.);

- іноземні доходи;

- дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є субєктом господарювання;

- дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є субєктом господарювання;

- дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобовязані сплатити податок до нотаріального оформлення обєктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину обєкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення обєктів спадщини);

- дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди від особи, яка не є податковим агентом (крім окремих випадків, установлених пп. 164.2.14 Кодексу).

Також фізичні особи - платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які згідно з нормами розділу ІV Кодексу не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування.

В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.

Податкова декларація заповнюється платником самостійно або особою, нотаріально уповноваженою таким платником здійснювати таке заповнення (п.179.5 Кодексу). За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники).

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Як можно отримати податкову накладну з Єдиного реєстру за січень 2015р., якщо суму ПДВ в ПН не перевищила 10тис.грн., не відомо коли саме (дата) була зареєстрована ПН і чи була зареєстрована взагалі? Укажіть будь ласка повну назву документа (запиту)
(17.02.2015 12:48) Олена Юріївна

Доброго дня,

Порядок проведення звірки даних податкової накладної з даними Єдиного реєстру описано у пунктах 13-17 Постанови №1246. Покупець повинен надіслати до ДПСУ запит на звірку, на який накладаються електронні цифрові підписи посадових осіб. Податкова служба робить витяг з Єдиного реєстру та не пізніше наступного робочого дня від дня отримання запиту, надсилає витяг покупцю товарів, який здійснює звірку.

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Чи можу я надіслати поштою декларацію?
(17.02.2015 12:28) Наталія

Доброго дня,

Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:

- особисто платником або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

При цьому поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації, встановленого статтею 49 Кодексу, а при поданні  в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає такий граничний термін (п. 49.5 ст. 49 Кодексу).

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Коли граничний термін подання декларації для громадян?
(17.02.2015 12:27) Оксана

Доброго дня,

Платники податку, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу України зобов’язані подавати декларацію  подають її до 1 травня 2015 року.

У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Податкова декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації платника податку.

Платники податків, які знаходяться на тимчасово неконтрольованій території можуть подати декларації до територіальних органів ДФС, які відповідно до  наказу ДФС України від 07.11.2014 №256 «Про переміщення та закінчення простою» переміщені у населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі.

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Якщо я в 2014р був на 5й групі, то на якій я буду в 2015р.?
(17.02.2015 12:12) Сергій

Доброго дня,

У 2015 році платників п’ятої групи єдиного податку віднесли до платників єдиного податку третьої групи. Тобто, відповідно до п. 4 пд. 8 р. XIX. «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи відповідно до норм гл. 1 розд. XIV ПКУ. 
Згідно з п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі 2 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ та 4 відсотки доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Як визначаються пільги по податку на нерухоме майно?
(17.02.2015 12:10) Галина

Доброго дня,

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об`єктів житлової нерухомості для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів. (пп.266.4.2 п.266.4 ст.266 ПКУ).

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
В який термін треба буде сплатити податок на майно?
(17.02.2015 12:08) Наталья Александровна

Доброго дня,

-У 2015 році фізичним особам платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок буде нараховуватися контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) за 2014 рік в наступному порядку: 
- у період з 01 січня по 31 березня 2014 року з житлової площі, а з 01 квітня по 31 грудня 2014 року з загальної площі об’єктів житлової нерухомості.
Податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом до 1 липня 2015 року. Термін сплати - протягом 60 календарних днів (до 31 серпня 2015 року) з дня отримання повідомлення - рішення від контролюючого органу власники нерухомості зобов’язані перерахувати суму податку на вказані у повідомленні реквізити.

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Я планую відкрити магазин, чи потрібно отримувати патент для здійснення підприємницької діяльності?
(17.02.2015 12:04) Віктор

Доброго дня,

З 1 січня 2015 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року №71-VIII – скасовано збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності. Відтак, із 1 січня 2015 року отримувати торговий патент не доведеться. Також, необхідно торговий патент повернути до податкових органів.

З повагою,

Христинівська ОДПІ

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
пред. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  след. 

Разработка и продвижение сайтов

Продажа репродукций картин Установка спутникового телевидения

Последние статьи

Natural & Organic Products Europe – 2015: подготовка к визиту начинается с получения бизнес-визы
Крупнейшая в Европе выставка натуральных органических товаров состоится в Лондоне 19 – 20 апреля 2015г. Посетителям и участникам выставки предлагаются услуги от Visa-Expert.com.ua по подготовке документов на многоразовую бизнес-визу в Великобританию...
Жалюзи горизонтальные в Киеве
Повесить на окна горизонтальные жалюзи – практичный и стильный выбор. Они имеют массу преимуществ в функционировании и уходе ...
Лендинг пейдж на сайте landing-page.kiev.ua, которая не разочарует вас
Какими бы не были ваши цели, результат должен быть один – качественный и интересный проект, который привлечет огромную аудиторию и увеличит прибыль...
Кратко о спортивных добавках
С ростом прогресса и совершенствованием качества добавок в спортивной индустрии, продолжают оставаться упорные скептики, считающие, что от спортивных добавок...
Прием металлолома в Днепропетровске и области
Как известно, что в мире нет ничего долговечного, рано или поздно каждое изделие из металла утрачивает свою функциональность, либо полностью выходит из строя...

Черкассы фото галерея

Всего в галерее 1751 фото Сквер возле Горисполкома Сквер возле Горисполкома
Вся фотогалерея

Расписание поездов

Карта г. Черкассы

Электронная карта г. Черкассы и Черкасской области

Налоговоя консультация ГФС

Налоговоя консультация ГФС

Налоговая справка ГФС

Купить хостинг

Черкасские новости

Вместо транспортных реформ
3 марта 2015
В Черкассах подорожает проезд, но не сразу, а перевозчика, устроившего забастовку, могут снять с маршрутов
(комментариев: 0)
"Не продлевайте наши муки..."
3 марта 2015
В Черкассах депутаты горсовета так и не решили, стоит ли поддерживать дотационно неконкурентоспособную "Укрпочту"
(комментариев: 0)
"Вихри враждебные..."
2 марта 2015
Черкасские топонимисты решили парку 50-летия Октября дать нейтральное название, а в переименовании улицы Ленина учесть требования и православной, и революционной общественности
(комментариев: 1)
Самообороновцы пришли на завод...
2 марта 2015
Шполянский завод запчастей загружен на 5%, а революционные активисты бдительно следят, чтобы завод не возобновил поставки на российский рынок
(комментариев: 0)
В троллейбусах стало тесно
2 марта 2015
Из-за подорожания жизни черкащане стали "пересаживаться" с постоянно дорожающих маршруток на троллейбусы
(комментариев: 0)

Погода в Черкассах

Черкасский городской форум

Черкасский городской форум