Консультация миндоходов online

Уважаемый посетитель, вы находитесь на странице Черкасского информационно-делового портала "КОНСУЛЬТАЦИЯ МИНДОХОДОВ", которую обслуживают профильные специалисты Главного управления Миндоходов в Черкасской области.

Для получения консультации по интересующим Вас вопросам национального налогового и таможенного законодательства, пожалуйста, назовите себя (должность, название предприятия). Если вы укажете просто ник или псевдоним, ответ на Ваш вопрос не будет носить официального характера, и Вы не сможете ссылаться на него в спорных вопросах.

Ваш электронный адрес нужен для того, чтобы отправить на него сообщение о том, что ответ на Ваш вопрос стал доступен на странице "КОНСУЛЬТАЦИЯ МИНДОХОДОВ".

Обращайтесь! On-line консультация - это:
-экономия Вашего времени;
-возможность получить официальный ответ в электронном формате;
-удобство и оперативность
.

 

Задать вопрос:
*Представьтесь пожалуйста:
*Ваш вопрос:
E-mail (для получения
уведомления об ответе)
*Введите код, изображенный на картинке:
Обновить картинку
* - обязательные поля

Поиск ответов:

пред. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  след. 
До якого податкового (звітного) періоду платник податку на прибуток може включити витрати у разі поновлення втрачених, знищених або зіпсованих документів, що підтверджують здійснення ним витрат?
(27.06.2014 16:16) Бухгалтер Моршинець

Інтернет-конференція

     Порядок визнання витрат та їх склад для платників податку на прибуток передбачено ст. 138 – ст. 139 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (надалі – ПКУ).
     Пунктом 138.2 ст. 138 ПКУ встановлено, що витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II ПКУ.
     Пунктом 139.1 ст. 139 ПКУ визначено, що не включаються до складу витрат, зокрема, витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.
     У разі втрати, знищення або зіпсуття зазначених документів платник податку має право письмово заявити про це контролюючому органу та здійснити заходи, необхідні для поновлення таких документів. Письмова заява має бути надіслана до/або разом із поданням розрахунку податкових зобов’язань за звітний податковий період. Платник податків зобов’язаний відновити втрачені, знищені або зіпсовані документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження такої заяви до контролюючого органу.
Якщо платник податку поновить зазначені документи в наступних податкових періодах, підтверджені витрати включаються до витрат за податковий період, на який припадає таке поновлення.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Як з метою відображення у Звіті про суми податкових пільг розрахувати розмір пільг у разі виникнення у платника податку від’ємного значення об’єкта оподаткування?
(27.06.2014 16:14) Борисюк

Інтернет-конференція

     Відповідно до п.150.1 ст.150 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) якщо результатом розрахунку об’єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками податкового року є від’ємне значення, то сума такого від’ємного значення підлягає включенню до витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об’єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням зазначеного від’ємного значення попереднього року у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від’ємного значення.
     Разом з цим п.3 підр.4 р.ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що п.150.1 ст.150 ПКУ застосовується:
     у 2011 році з урахуванням такого:
     якщо результатом розрахунку об’єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками першого кварталу 2011 року є від’ємне значення, то сума такого від’ємного значення підлягає включенню до витрат другого календарного кварталу 2011 року.
     Розрахунок об’єкта оподаткування за наслідками другого, другого і третього кварталів, другого - четвертого кварталів 2011 року здійснюється з урахуванням від’ємного значення, отриманого платником податку за перший квартал 2011 року, у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від’ємного значення;
     у 2012 - 2015 роках таким чином:
     якщо результатом розрахунку об’єкта оподаткування платника податку з числа резидентів платників з доходом за 2011 рік 1 мільйон гривень та більше станом на 1 січня 2012 року є від’ємне значення (з урахуванням від’ємного значення об’єкта оподаткування станом на 1 січня 2011 року), то сума цього значення підлягає включенню до витрат:
     звітних (податкових) періодів починаючи з І півріччя і наступних звітних періодів 2012 року у розмірі 25 відсотків суми такого від’ємного значення. У разі якщо 25 відсотків суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашається протягом цього і за наслідками наступних податкових періодів 2012 року, то непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань у наступних податкових періодах;
     звітних (податкових) періодів 2013 року у розмірі 25 відсотків суми такого від’ємного значення та сум від’ємного значення, не погашених за 2012 податковий рік. У разі якщо 25 відсотків суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашається протягом відповідних звітних (податкових) періодів 2013 року, то непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань у наступних періодах;
     звітних (податкових) періодів 2014 року у розмірі 25 відсотків суми такого від’ємного значення та сум від’ємного значення, не погашених за 2013 податковий рік. У разі якщо 25 відсотків суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашається протягом відповідних звітних (податкових) періодів 2014 року, то непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань у наступних періодах;
     звітних (податкових) періодів 2015 року у розмірі 25 відсотків суми такого від’ємного значення та сум від’ємного значення, не погашених за 2014 податковий рік. У разі якщо 25 відсотків суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашається протягом відповідних звітних (податкових) періодів 2015 року, то непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань у наступних періодах до повного погашення такого від’ємного значення.
     При цьому платники податку на прибуток ведуть окремий облік показника від’ємного значення об’єкта оподаткування, що склався станом на 1 січня 2012 року та включається до витрат наступних податкових періодів і сум, не погашених протягом 2012 - 2015 років. Таке від’ємне значення погашається в першу чергу. В другу чергу погашається від’ємне значення об’єкта оподаткування, що виникло після 31 грудня 2011 року.
     Для підприємств з доходом за 2011 рік менше 1 мільйона гривень п.150.1 ст.150 ПКУ застосовується з урахуванням такого:
     якщо результатом розрахунку об’єкта оподаткування платника податку за наслідками 2011 податкового року є від’ємне значення, то сума такого значення підлягає включенню до витрат звітного (податкового) періоду I півріччя 2012 року та наступних звітних (податкових) періодів до повного погашення такого від’ємного значення.
     Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233 (далі – Порядок №1233), є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до ПКУ не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг.
     Суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає Звіт про суми податкових пільг (далі - Звіт) за формою згідно з додатком (п.2 Порядку №1233).
     У графах «Код пільги згідно з довідником пільг» та «Найменування податкової пільги» Звіту зазначається код та найменування податкової пільги за кожним видом податкових пільг відповідно до довідника пільг, форма та порядок ведення якого затверджуються Державною податковою службою (п.4 Порядку №1233).
     Зокрема, сума податку, не сплаченого через отримання пільг, встановлених п.150.1 ст.150 р.III «Податок на прибуток підприємств» ПКУ та п.3 підр.4 р.XX «Перехідні положення» ПКУ зазначається в довіднику пільг за кодом 11020255.
     Отже, у Звіті відображається сума податку на прибуток підприємства, яку платник податку мав сплатити за умови, що у складі витрат відповідного звітного (податкового) періоду не враховував від’ємне значення об’єкта оподаткування згідно з нормами п.150.1 ст.150 р.III «Податок на прибуток підприємств» ПКУ з урахуванням п.3 підр.4 р. XX «Перехідні положення» ПКУ.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Чи подається звіт про суми податкових пільг, якщо платник ПДВ здійснює операції з постачання товарів/послуг, які не є об’єктом оподаткування ПДВ?
(27.06.2014 16:13) Таміла

Інтернет-конференція

     Відповідно до п. 8 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233 податкові пільги визначаються за операціями з постачання товарів та/або послуг, що є об’єктами обкладення податком на додану вартість і відповідно до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями та міжнародних договорів України, ратифікованих Верховною Радою України, звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою, а також тих, до яких застосовані спеціальні режими оподаткування в галузі сільського господарства.
     Тобто, оскільки за операціями з постачання товарів/послуг, які не є об’єктом оподаткування ПДВ, податкові пільги не визначаються, то платник податку, який здійснює такі операції, не повинен подавати звіт про суми податкових пільг.

 Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Доброго дня. Мене цікавить повернення бізнес такс-фрі. Як відпувається процедура повернення ПДВ, які документи і куди потрібно подавати і як потім отримати грошові кошти. Наперід вдячний
(27.06.2014 16:08) Юрій

Дякуємо за запитання! Бізнес Такс Фрі - це система повернення іноземного ПДВ для юридичних осіб з витрат за кордоном. Повернення частини ПДВ відбувається з бюджету держави (учасника Європейського Союзу). Повернення іноземного ПДВ через систему Бізнес Такс Фрі не відноситься до компетенції Міністерства доходів і зборів України. Повернення вказаного податку на додану вартість відбувається на території тієї держави де Ви перебували у відрядженні. Крім того, поверненням ПДВ займаються також фінансові установи до яких ми пропонуємо Вам звернутися за роз’ясненням.

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Добрий день, підскажіть будь ласка аптека займається роздрібною реалізацією, чи потрібно здавати декларація збору за спеціальне використання ? Дякую.
(27.06.2014 08:53) Бухгалтер аптеки

Дякуємо за запитання!  Згідно пункту 323.2 ст. 323 Податкового кодексу України, не є платниками збору водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення санітарно-гігієнічних потреб населення, у тому числі для задоволення власних питних і санітарно-гігєнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та платників єдиного податку.
Санітарно-гігієнічні потреби – використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному стані.
Отже, податкову декларацію збору за спеціальне використання води подавати Вам не потрібно, але необхідно надати заяву до територіального органу Міндоходів де Ваша аптека знаходиться на обліку про те, що працівники Вашої аптеки використовують воду виключно на власні (санітарно-гігієнічні) потреби.

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Я ФОП 2 гр. 26.06.14 виповнилось 60років. Які мої дії в ДПІ: Чи я маою надіслати лист про припиненн ясплати ЄВ, чи треба подати звіт (дод.5 табл.2) за 6 місяців? Будь ласка підкажіть. Дякую
(26.06.2014 16:26) Віктор

7. Статтю 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 2 - 3, ст. 11; із змінами, внесеними Законом України від 7 квітня 2011 року N 3205-VI) доповнити частиною четвертою такого змісту:

"4. Особи, зазначені у пункті 4 частини першої цієї статті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Звіт зазначеними особами не подається.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування".Подробнее: http://buhforum.com/viewtopic.php?f=26&t=1880
 
Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Доброго дня! скажіть будь ласка, юридична особа на /П 4 група, з найманим працівником - директор-засновник, хоче ліквідовуватись. Запитання після державного рреєстратора після звернення в податкову, за який період нас мають перевіряти? І чи можна списати(знищити) за актом документи первинної бухгалтерії(банк. виписки, акти, договора, рахунки, звіти) за період 2005-2010 роки. Заробітну плату, накази, трудові договора ми маємо або зберігати в себе 75 років, або здати в архів? Дякую.
(26.06.2014 15:44) Оксана Федорівна

ДОБРОГО ДНЯ!

Відповідно пп.78.1.7. п.78.1 ст. 78 ПКУ Вам будуть проводити документльну позапланову перевірку.

Відповідно ст. 82 ПКУ тривалість перевірки для великих платників податків не повинна перевищувати 30 робочих днів.

Вдповідно ст. 44 44.3. Платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.

У разі ліквідації платника податків документи, визначені у пункті 44.1 цієї статті, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів, що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.
 

 

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Добрый день. ФОП зарегистрировался в апреле. С 1 мая находится на едином налоге 2 группа. Декларацию по единому налогу сдавать только за год или и за 2 квартал? Спасибо.
(26.06.2014 15:19) Светлана

ДОБРОГО ДНЯ!

Декларацію по єдиному податку Вам потрібно подати за рік.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Добрий день. Питання стосується ПДВ. Звіт відправляю електронною поштою. Сьогодні отримала електронне повідомлення, що в мене завищено податковий кредит і пропонується на протязі 10 днів зробити виправлення без штрафних санкцій. Дана податкова накладна зареестрована моїми постачальниками в реєстрі, я не розумію де завищення податкового кредиту? Дякую.
(26.06.2014 13:36) Людмила

ДОБРОГО ДНЯ!

Вам потрібно звернутися до органу доходів і зборів за місцем реєстрації.і перевірити дані по постачальнику на сайті Міністерства доходів і зборів.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Здравствуйте какие штрафные санкции предусмотрены за исправления в Таблице 5 додатка 4 отчета по ЕСВ (не проставлена дата увольнения по ЦПД)? Спасибо.
(25.06.2014 16:21) Ирина

ДОБРОГО ДНЯ!

Законом № 406 виключений п. 4 частини 11 cт. 25 Закону пpo ЄСВ, яким передбачалося застосування штрафних санкцій дo платника єдиного внеску зa неподання, невчасне подання, подання зa невстановленою формою звітності, передбаченoї цим Законом. Aлe згідно cт. 1651 КпАП порушення порядку нарахування ЄСВ, неподання, невчасне подання, подання зa невстановленою формою звітності по єдиному внеску або представлення недостовірних відомостей, щo використовуються в Державному рeєстрі загальнообов'язкового державногo соціального страхування, iншої звітності тa відомостей, передбачених Законом пpo ЄСВ, спричиняють за собою накладення штрафу нa посадових осіб вiд 20 дo 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (вiд 340 дo 510 грн.). Ті ж дії, скоєні особою, якa протягом року піддавалася адміністративному стягненню за одне з вищезгаданих правопорушень, ведуть до накладення штрафу нa посадових осіб вiд 30 дo 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (вiд 510 дo 680 грн.).

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Ми придбали квартиру в якій члени сім’ї є співвласники житлової нерухомості, і, яка перебуває у їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі. Яким чином потрібно повідомити податкову про визначеного за їх згодою платника податку?
(24.06.2014 19:21) Марія

Інтернет-конференція

Відповідно до п.п. 265.2.1 п. 265.2 ст. 265 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової нерухомості, в тому числі його частка.
     Згідно із ст. 355 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі – Цивільний кодекс) майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).
     Спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю (ст. 368 Цивільного кодексу).
     Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Співвласники мають право уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження спільним майном (ст. 369 Цивільного кодексу).
     Підпунктом 265.1.2 п. 265.1 ст. 265 ПКУ визначено платників податку в разі перебування об’єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, зокрема:
     якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.
     Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості (п.п. 265.7.1 п. 265.7 ст. 265 ПКУ).
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з п.п. 265.7.1 п. 265.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (п.п. 265.7.2 п. 265.7 ст. 265 ПКУ).
     Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
     об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
     розміру загальної площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
     права на користування пільгою із сплати податку;
     розміру ставки податку;
     нарахованої суми податку.
     У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. (п.п. 265.7.3 п. 265.7 ст. 265 ПКУ).
     Таким чином, ФО співвласники житлової нерухомості, яка перебуває у їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити орган доходів і зборів про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, звернувшись з письмовою заявою за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Доброго дня! Я чула, що змінилось законодавстіво по нерухомому майну, а що саме?
(24.06.2014 19:20) Харченко

Інтернет-конференція

Законом України від 27.03.2014 року № 1166-VII “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов економічного зростання в Україні”, внесено зміни до статті 265 “Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки” Податкового кодексу, які набрали чинності з 01.04.2014.

Відповідно до Закону у статті 265 Податкового кодексу слова “житлова площа” замінено словами “загальна площа” у відповідному відмінку, в результаті чого змінилася база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, як для юридичних, так і фізичних осіб - власників об’єктів житлової нерухомості.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
пред. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  след. 

Разработка и продвижение сайтов

Продажа репродукций картин Установка спутникового телевидения

Последние статьи

Дымососы для котлов и их особенности
Дымососы для котлов отопления классифицируют с ручным управлением и с автоматическим, по температурам работы и производительности...
Трубы нержавеющие
Нержавеющая труба 12Х18Н10Т бесшовная производится из пищевой стали, в составе какой имеется титан, никель и хром. Такие трубы не закаливаются, а также не магнитятся, и при этом располагают такими преимуществами, как высокая стойкость к коррозии и...
Недвижимость в Будве – отличное решение для всей семьи
Будва – один из красивейших городов Черногории. Сюда стоит ехать отдыхать и одному, и с семьей, здесь каждый найдет развлечение в любое время года. А собственное жилье в этом живописном месте еще больше порадует Вас и будет отличным вложением капитала...
Трудно ли добиться густоты волос?
Каждая девушка мечтает о красивых и густых волосах, благодаря которым возникает чувство гордости и уверенности в себе...
Составляющая имиджа фирмы
Товарные знаки необходимы для облегчения ориентации потребителей во всем многообразии предоставляемых

Черкассы фото галерея

Всего в галерее 1721 фото
Вся фотогалерея

Расписание поездов

Карта г. Черкассы

Электронная карта г. Черкассы и Черкасской области

Консультация Миндоходов

Моментальный загар - бизнес под ключ от компании "САН Лайт" Купить хостинг

Черкасские новости

"Мне нравится общаться с инспекцией через Интернет..."
25 июля 2014
На Черкащине 1405 налогоплательщиков работает в собственном "Электронном кабинете"
(комментариев: 0)
У Черкасских фермеров хотели отнять земли вместе с урожаем
25 июля 2014
Госземагентство планировало незаконно передать в аренду 312 га земель сельскохозяйственного назначения стоимостью свыше 8 млн грн
(комментариев: 0)
В ожидании решений Рады...
24 июля 2014
Судьи, которые числятся в штате, но не имеют права работать, продолжают получать зарплату. Уже получили 32 миллиона
(комментариев: 0)
Начать жизнь "с нуля"
24 июля 2014
В Черкассах зарегистрировано около 700 переселенцев c Востока Украины и Крыма (видео)
(комментариев: 3)
"Война памятников" продолжается?
24 июля 2014
Вчера ночью в Черкассах неизвестные злоумышленники испортили памятный знак Небесной Сотни, установленный под Холмом Славы
(комментариев: 0)

Погода в Черкассах

Черкасский городской форум

Черкасский городской форум