Налоговая справка ГФС

Віталій Петрович 10-12-2014 10:8

Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, ми заплатили в цьому році за навчання суму коштів,частково і за семестр наступного року, чи можемо ми включити до податкової знижки за навчання цю суму коштів?
 Відповідно до п.п.14.1.170 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, - документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом.
     Згідно з п.п.166.2.1 п.166.2 ст.166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
     Відповідно до п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, як суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
     Таким чином, сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не може бути включена до податкової знижки.

 

 

Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Євген 09-12-2014 22:5

До якої податкової потрібно звертатися для отримання ліцензії на торгівлю алкоголем та тютюном: за місцем торгівлі чи місцем реєстрації? Дякую
Доброго дня. Відповідно до статті 15  Закону України «Про державне регулювання
виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних
напоїв та тютюнових виробів»  Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними
напоями  і тютюновими  виробами  видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів
України органами виконавчої влади в  містах,  районах,  районах  у містах  
Києві   та   Севастополі   за  місцем  торгівлі  суб'єкта господарювання 
терміном  на  один  рік  і підлягають обов'язковій реєстрації в органі доходів
і зборів, а у сільській місцевості - і в  органах  місцевого  самоврядування 
за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.


Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Євген 09-12-2014 21:47

Чи змінилася сума за ліцензії на алкоголь і тютюн?
Доброго дня. Плата за ліцензію останній часом не змінилася і
відповідно до статті 15 Закону України «Про державне регулювання
виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового,
алкогольних напоїв та тютюнових виробів» становить:

     


      Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім
сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий,
зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку
розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю
тютюновими виробами на кожне місце торгівлі - 2000 гривень, а на території
сіл і селищ, за  винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500
гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (
без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний
контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться
у місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на
кожне місце торгівлі.

   


     Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання
спирту) становить 780 гривень на кожне місце торгівлі незалежно від його
територіального розташування.


     Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного
  підпорядкування і міст Києва та Севастополя на відстані до 50 км та які
мають торговельні зали площею понад 500 кв. м, плата за ліцензію на
роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без 
додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений
в  ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку
розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, та 2000 гривень
на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.


Дякуємо за запитання

 

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Тетяна 09-12-2014 21:41

Коли останній термін переходу на єдиний податок на наступний рік для ФОП?
Доброго дня. Відповідно до п. 298.1.4 Податкового кодексу України суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. Тобто не пізніше ніж  16 грудня 2014 ви повинні подати заяву про перехід на спрощену систему.

Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

бухгалтер 09-12-2014 17:50

Закінчилася касова книга. Нумерацію потрібно починати з 1 чи продувжувати нумерувати далі?
Доброго дня

      Відповідно до п. 3.3 глави 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637, із змінами і доповненнями (далі – Положення) касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням електронних платіжних засобів, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.

       Приймання готівки в каси проводиться за прибутковими касовими ордерами (додаток 2), підписаними головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства  (п. 3.3 глави 3 Положення).

      Видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами (додаток 3) або видатковими відомостями. Документи на видачу готівки мають підписувати керівник і головний бухгалтер або працівник підприємства, який на це уповноважений керівником (п. 3.4 глави 3 Положення).

      Пунктом п. 3.11 глави 3 Положення встановлено, що прибуткові та видаткові касові ордери до передавання в касу реєструються бухгалтером у журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (додаток 4), який ведеться окремо за прибутковими та видатковими операціями. Видаткові касові ордери, що оформлені на підставі видаткових відомостей, реєструються в такому журналі після здійснення виплат, зазначених у видатковій відомості.

      Реєстрація касових ордерів і видаткових відомостей може здійснюватися за допомогою комп’ютерних засобів, які забезпечують формування і роздрукування потрібних касових документів. Водночас у документі «Вкладний аркуш журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових ордерів», який формується і роздруковується за відповідний день, забезпечується також формування даних для обліку руху коштів.

      Отже, форма журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (додаток № 4 до Положення) передбачає нумерацію прибуткових та видаткових касових ордерів в журналі з початку кожного наступного року з номера «1» та не продовжується з попереднього року.

      У разі, якщо протягом календарного року закінчується або змінюється форма касової книги та/або книги реєстрації прибуткових та видаткових касових ордерів, то, з метою уникнення касових ордерів з однаковими номерами, їх нумерація повинна продовжуватись.

Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Катерина 09-12-2014 17:30

Чи може адвокатське бюро бути платником єдиного податку? Дякую
Доброго дня

      Адвокатська діяльність регулюється Законом України від 05 липня 2012 року №5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі – Закон № 5076).

      Адвокатське бюро є юридичною особою, створеною одним адвокатом, і діє на підставі статуту (ч. перша ст.14 Закону № 5076).

      Адвокатське об’єднання є юридичною особою, створеною шляхом об’єднання двох або більше адвокатів (учасників), і діє на підставі статуту (ч. перша ст.15 Закону № 5076).

       Державна реєстрація адвокатського бюро або адвокатського об’єднання здійснюється у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом (ч. друга ст.14 та ч. друга ст.15 Закону №5076).

      Пунктом 291.3 ст.291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) визначено, що юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» р.ХІV ПКУ та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

      Згідно з пп.298.1.4 п.298.1 ст.298 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

       Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абз. першому цього підпункту, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п.291.4 ст.291 ПКУ.

      Відповідно до п.291.4 ст.291 ПКУ суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на окремі групи платників єдиного податку.

        До четвертої групи платників єдиного податку належать юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

       середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб;

      обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.

      До шостої групи платників єдиного податку належать юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень.

      Нормами п.291.5 ст.291 ПКУ визначено види діяльності, що не дають права суб’єктам господарювання (юридичним особам) бути платниками єдиного податку та суб’єктів господарювання, на яких не поширюється право на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. На юридичну особу - адвокатське бюро чи об’єднання норми п.291.5 ст.291 ПКУ не поширюються.

      Враховуючи вищенаведене, адвокатське бюро чи об’єднання як юридична особа може обрати або перейти на спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку, за умови відповідності вимогам, встановленим гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» р.ХІV ПКУ.

Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Олег 09-12-2014 17:23

Яким чином СГ придбаває торговий патент на пересувну торговельну мережу? До якої ДПІ звертатись: за місцем реєстрації чи місце здійснення торгівлі? Дякую
      Згідно з порядком придбання торгового патенту, визначеному у п. 267.4 ст.267 розділу ХІІ Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), для провадження передбачених цією статтею видів підприємницької діяльності суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (далі – збір) заявку на придбання торгового патенту.

      Відповідно до підпункту 267.5.1. пункту 267.5 статті 267 Розділу ХІІ ПКУ платники сплачують збір, якщо:

а) провадять торговельну діяльність або надають платні послуги (крім пересувної торговельної мережі) - за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання платних послуг;

б) здійснюють торгівлю валютними цінностями - за місцезнаходженням пункту обміну іноземної валюти;

в) здійснюють діяльність у сфері розваг - за місцезнаходженням пункту надання послуг у сфері розваг;

г) здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу - за місцем реєстрації таких платників;

ґ) здійснюють торгівлю на ярмарках, виставках-продажах та інших короткотермінових заходах, пов’язаних з демонстрацією та продажем товарів, - за місцем провадження такої діяльності. 

      Таким чином, суб’єкти господарювання, що здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу, подають до контролюючого органу за місцем реєстрації заяву на придбання торгового патенту.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Лілія 09-12-2014 16:58

Доброго дня! Підприємець (платник єдиного податку )має банківський кредит. Чи потрібно це відображати у звіті (чи включати в графу "сума доходу за звітний податковий період"?)?
Доброго дня.

Згідно з  ч.3 п. 292.11 ст. 292 ПКУ до складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються: суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;

Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Лілія 09-12-2014 15:18

Доброго дня ! Підскажіть будь-ласка. я ФОП на загальній системі, але з 01.01.2013 р. підприємницькою діяльність не займаюсь. За результатами річного декларування 2012 року мала сплачувати в 2013 році авансові платежі. Платежі сплачені, але в декларації за 2013 р., не вказано про сплачені авансові платежі. Чи можу я подати уточнюючий звіт і в додатку 5 вказати про сплату платежів та про повернення суми податку з бюджету? Чи є штрафні санкції за здачу уточнюючого звіту?
Доброго дня.

      Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.  

      У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ст. 50 ПКУ).

      Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 № 793 (далі - Декларація).

      У розділі I Декларації «Загальні відомості» фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування у рядку 1 «Тип декларації» вказує позначку (х) – уточнююча та у рядку 2 - звітний податковий період, що уточнюється.

     Крім того, уточнення (виправлення) сум податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб - підприємців при самостійному виявленні помилок здійснюється у розділі VI «Розрахунок податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок» Декларації, в якому вказується сума, на яку збільшується (зменшується) податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, а також сума штрафу, яка розраховується платником податку самостійно у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок згідно з п. 50.1 ст. 50 ПКУ.

Відповідно до п.177.5.3 ПКУ Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб та збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності на підставі документального підтвердження факту їх сплати.

Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Олег 08-12-2014 22:6

ФОП, 2 група єдиний податок. Чи потрібно сплачувати податок, якщо фоп на лікарняному? Найманих працівників немає.
Доброго дня.

      Відповідно до п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

      Згідно із п. 295.6 ст. 295 ПКУ суми єдиного податку, сплачені відповідно до п. 295.5 ст. 295 ПКУ підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.

       Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому ПКУ.

Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Ірина 08-12-2014 21:33

Втрачено ліцензію на алкогольні напої. Видається нова чи дублікат?
Доброго дня.

      У разі втрати або пошкодження ліцензії орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб’єкта господарювання протягом семи робочих днів видає суб’єкту господарювання дублікат ліцензії.

      Строк дії дубліката ліцензії не може перевищувати строку дії, зазначеного у втраченій або пошкодженій ліцензії.

Дякуємо за запитання

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Дмитро 08-12-2014 19:18

Як ФОП може відмовитися від єдиного податку? Дякую
      Доброго дня.

      Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву (п.п. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).

       Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (п.п. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).

      Дякуємо за запитання.

Державна податкова інспекція у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області

Каталог предприятий

Каталог предприятий г.Черкассы и Черкасской области

...
Новости

Черкасские независимые новости

...
Інформація ДПС

Інформація Державної податкової служби

...
Інформація ФДМ

Інформація Фонду Державного майна

...
Налоговая справка ГФС

Архив налоговой справки

...
Установка спутникового телевидения
Городская справка

Информационно-справочный раздел г. Черкассы

...
Фотогалерея

Фотогалерея г.Черкассы и Черкасской области

...
Услуги портала

Услуги информационно-делового портала city.ck.ua

...