Консультация Государственной фискальной службы online

Уважаемый посетитель, вы находитесь на странице Черкасского информационно-делового портала "КОНСУЛЬТАЦИЯ ФИСКАЛЬНОЙ СЛУЖБЫ", которую обслуживают профильные специалисты ГФС в Черкасской области.

Для получения консультации по интересующим Вас вопросам национального налогового и таможенного законодательства, пожалуйста, назовите себя (должность, название предприятия). Если вы укажете просто ник или псевдоним, ответ на Ваш вопрос не будет носить официального характера, и Вы не сможете ссылаться на него в спорных вопросах.

Ваш электронный адрес нужен для того, чтобы отправить на него сообщение о том, что ответ на Ваш вопрос стал доступен на странице "КОНСУЛЬТАЦИЯ ФИСКАЛЬНОЙ СЛУЖБЫ".

Обращайтесь! On-line консультация - это:
-экономия Вашего времени;
-возможность получить официальный ответ в электронном формате;
-удобство и оперативность
.

 

*Представьтесь пожалуйста:
*Ваш вопрос:
E-mail
*Код на картинке: Обновить картинку

* - обязательные поля

Поиск ответов:

Доброго Вам ня! Скажіть будь-ласка,чи потрібно нести до податкового органу стару книгу обліку доходів та витрат ,щоб зареєструвати нову книгу за новою формою?
(25.12.2013 09:40) Shynkaruk@yandex.ua

Згідно до п. 177.10 ст.177 та п. 178,6 ст.178 Податкового кодексу наказом №481 затверджено нову спрощену форму Книги обліку доходів і витрат , яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування , та фізичні особи, які провадять незалежну професійну дфяльність, та Порядок її ведення.Суттєвою відмінністю від попередньої Книги обліку доходів і витрат є те, що відтепер самозайняті особи мають право вести її в електронному вигляді, отримавши електронний ключ, та автоматично заповнену на підставі даних цієї Книги податкову звітність надіслати в онлайн - режимі до контролюючого органу. Стару книгу обліку доходів і витрат не потрібно нести до органу доходів ізборів.

 

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Добрый день.подскажите пожалуйста:1.Предприниматель временно (до апреля 2014г)заканчивает свою деятельность в декабре 2013 года - какие заявления надо подать в налоговую и в какой срок о прекращении деятельности?
(25.12.2013 08:32) Оксана Васильевна

Доброго дня.Тимчасово припинити підприємницьку діяльність неможливо, потрібно тільки зовсім припинити підприємницьку діяльність. Для цього вам потрібно звернутися до державного реєстратора із заявою про припинення підприємницької діяльності,  форма якої затверджено наказом №730/5.Якщо ФОП має відкриті банківські рахунки для провадження підприємницької діяльності , за загальним правилом їх потрібно закрити.Щодо порядку зняття з обліку як платника податків, то відповідно до пп. 11.12.1 п. 11.12 Порядку № 1588 ФОП повинна до органу доходів і зборів за основним місцем обліку подати

- заяву за формою № 8- ОПП ( за бажанням, адже відповідна інформація надходить до органу доходів і зборів від державного реєстратора)

- оригінали документів, що видають органи доходів і зборів платнику податків (свідоцтва, патенти, інші документи тощо ), які підлягають поверненню, а також завірені органом доходів і зборів копій цих документів , якщо такі видавалися та підлягають поверненню. У разі припинення діяльності ФОП або подання заяви про зняття з обліку платника податків орган доходів і зборів приймає рішення про проведення /непроведення документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі. Призначається та розпочинається перевірка протягом 10 робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення щодо припинення підприємницької  діяльності ФОП.Якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів , контроль за справлянням яких здійснює орган доходів і зборів, то  в такому разі видається довідка за формою  № 22- ОПП.Дана довідка діє протягом двох місяців від дня її реєстрації  в органі доходів і зборів.Продовження строку дії цієї довідки здійснюється шляхом подання заяви на повторну видачу довідки про відсутність заборгованості.

Тальнівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Заключили договір оренди землі в липні 2013. Плату проводили вчасно. а звітність забули. договір оренди також не відали в податкову. Як правильно тепер виправити сутуацію.
(24.12.2013 16:53) людмила , бухгалтер ФОП

Доброго дня. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.4 ст. 286 Податкового кодексу України). Відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть платники податку, а також їх посадові особи (ст. 47 ПКУ). Санкції за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) передбачені ст. 120 ПКУ.

Отже, Вам необхідно терміново подати Податкову декларацію. По факту несвоєчасного подання декларації буде складено акт та застосовано штрафні санкції.

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, розроблено проект наказу «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення». Я платник єдиного податку, третя група, 5%. Чи потрібно міняти стару книгу на нову (тільки почав книгу) або можно вклеїти нові листи по новому образцу книги? Дякую
(24.12.2013 15:45) Сергій

Доброго дня. Наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481, який набрав чинності з 18.10.2013, затверджено форму та порядок ведення Книги обліку доходів і витрат (далі – Книга 481) фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування, яким передбачено 9 граф Книги 481, що підлягають заповненню.
Разом з тим, наказом ДПА України від 24.12.2010 № 1025, який діяв до 18.10.2013, було затверджено форму Книги обліку доходів і витрат (далі – Книга 1025), в якій фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування заповнювали 12 граф.

Форма книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість та форма книги обліку доходів і витрат платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 № 1637. Даний наказ на сьогодні не скасований і є чинним для застосування платниками єдиного податку.

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Доброго дня. Роз"ясніть, будь-ласка. Працівник працює по 3-ри години в день. Заробітная плата становить близько 500 гривень. Як обчислити податок з доходів фізичних осіб, якщо застосовуючи пільгу виходить від"ємний об"єкт оподаткування і чи взагалі, можливо застосувати пільгу в такому випадку. Це його основне місце роботи, в трудовій книзі нема записів про іншу роботу. Дякую за відповідь
(24.12.2013 15:12) ФОП Завзанов Костянтин Путрусович

Доброго дня. Порядок застосування податкової соціальної пільги (далі - ПСП) визначено статтею 169 Податкового кодексу України. Пункт 169.4.1. визначає максимальну суму доходу, до якого застосовується ПСП. Мінімальний розмір заробітної плати Податковим кодексом не обмежується. У 2013 році розмір ПСП для будь-якого платника податку становить 573,50 грн. А тому, якщо нарахована заробітна плата не перевищує вказаної суми і працівник подав заяву для застосування ПСП до його заробітної плати, то податку із заробітної плати в даному випадку не буде. При заповненні Податкового розрахунку за ф.№1-ДФ у графах 4 та 4а будуть проставлені нулі.

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Здравствуйте, подскажите пожалуйста, физическому лицу на едином налоге 1 группы обязательно с 1 января 2014 г. подавать отчетность в электронном виде или это только для больших и средних предприятий? Спасибо.
(24.12.2013 13:11) Бухгалтер

Доброго дня. Відповідно до п.49.3 ст.49 глави 2 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 (далі - ПКУ) податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
     Згідно з п.49.4 ст.49 глави 2 ПКУ платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Расскажите, пожалуйста, что такое имущественный вычет и когда он применяется?
(24.12.2013 12:03) СПД Ольга

Доброго дня. Термін "имущественный вычет" використовується в законодавстві з оподаткування Російської Федерації. В Україні такий термін не використовується. Можливо Ви маєте на увазі термін "податкова знижка". Порядок застосування податкової знижки роз'яснено в статті 166 "Податкова знижка" Податкового кодексу України.

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Доброго дня ! Скажіть, будь ласка, чи включаються суми авансових платежів з єсв сплачених за підприємця на загальній системі та сума єсв сплачена за підсумками року від суми чистого доходу до складу витрат ??? Дякую !!!
(24.12.2013 11:36) Илона

Доброго дня. Відповідно до п.177.4. ст.177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ ПКУ.
     Згідно із пп. «в» пп. 138.10.4 п. 138.10 ст. 138 розділу ІІІ ПКУ до складу інших операційних витрат включаються витрати операційної діяльності, пов’язані з господарською діяльністю платника податків, у тому числі, суми сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
     Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Доброго дня ! Скажіть, будь ласка, чи включаються суми авансових платежів з єсв сплачених за підприємця на загальній системі та сума єсв сплачена за підсумками року від суми чистого доходу до складу витрат ??? Дякую !!!
(24.12.2013 10:17) Илона

Доброго дня. Відповідно до п.177.4. ст.177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ ПКУ.
     Згідно із пп. «в» пп. 138.10.4 п. 138.10 ст. 138 розділу ІІІ ПКУ до складу інших операційних витрат включаються витрати операційної діяльності, пов’язані з господарською діяльністю платника податків, у тому числі, суми сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
     Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Добрий день . Скажіть будь ласка. Чи може громадська організація продати автомобіль фізичні особі, по якій ціні . чи виникають податкові зобовязання.Дякую
(24.12.2013 09:54) Галина Михайлівна

Доброго дня. Ваше питання надто лаконічне і тому надати вичерпну відповідь немає можливості. Порядок оподаткування неприбуткових установ та організацій регламентовано статтею 157 Податкового кодексу України. Якщо автомобіль було придбано і продається (за таку ж ціну) в одному податковому періоді (наприклад - протягом 2013 року), то вартість об'єкта оподаткування не виникне. Якщо ж ціна продажу буде більша, то оподаткуванню підлягатиме отриманий прибуток. Якщо автомобіль було отримано безкоштовно, то оподаткуванню підлягатиме вся сума отримана від продажу. Розрахунок податку на прибуток, що підлягатиме сплаті до бюджету проводиться в ІІ частині Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій.

Кам‘янська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Доброго дня! Підкажить будь ласка, чи треба подавати в ГНІ декларацію про доходи за рік, якщо місце роботи одно, але у поточному році було придбано житло?.Дякую за відповідь.
(23.12.2013 14:02) Любов Фізична особа

Доброго дня!!!

Обов'язкове подання декларації  передбачено Конституцією України, Податковим кодексом України. Відповідно до п.179.2 Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він  отримував доходи:

 • доходи від нерезидентів (у т.ч. за кордоном);
 • вартість подарунків, одержаних від особи, яка не є податковим агентом;
 • доходи, одержані від надання майна в оренду або суборенду особі, яка не є податковим агентом;
 • доходи, які раніше не були обкладені ПДФО (самостійно виявлені, нараховані органами ДПС тощо);
 • дохід у вигляді неустойки, штрафів або пені, фактично одержаних платником податку як відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди від особи, яка не є податковим агентом;
 • суми заборгованості платника податку, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року;
 • доходи від виграшів в азартні ігри в казино, інших гральних місцях чи домах;
 • інвестиційні прибутки;
 • дохід у вигляді вартості успадкованого майна;
 • кошти, або майно, отримані як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі, підтверджені в судовому порядку;
 • суми нецільової благодійної допомоги, якщо її загальна сума за рік перевищує 1500 грн. і при цьому її отримувач не мав права на отримання податкової соціальної пільги або не використовував її протягом звітного року.
Корсунь-Шевченкіська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Подскажите пожалуйста, электронная отчетность обязательна тоже для единщиков 1 группы, или только для больших и средних предприятий? Спасибо.
(21.12.2013 16:45) Единщик 1 группы

Доброго дня!

Електронна форма звітності є обов’язковою для всіх форм оподаткування, великого та малого підприємництва.

Христинівська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області

Разработка и продвижение сайтов

Продажа репродукций картин Установка спутникового телевидения

Последние статьи

Необходимость в деятельности банков огромная, без них жизнь нельзя представить
Работа банков влияет на разнообразные моменты жизнедеятельности любого гражданина. Ведь у банков имеются такие популярные услуги, как...
Воплощайте самые смелые идеи с «Евролюкс»
Искусственный камень - это очень гигиеничный иэкологичный материал. Он не выделяет никаких вредных веществ, не впитывает жидкости, грязи и...
Как учить английский быстро - 7 секретов эффективного изучения языка
Семь простых правил и рекомендаций, помогающих в изучении английского. Следуя им, вы начнете учить английский гораздо быстрее...
Как портал B2B помогает в поиске тендеров
Специально созданные торговые площадки в интернете позволяют создавать конкуренцию и избирать лучшего исполнителя нужной услуги. Наиболее популярным сайтом, где проводятся тендеры, является EasyB...
Если вы желаете лучшего
В каждой сфере деятельности есть свои мастера, которые умеют делать работу качественно и их изделия можно смело ставить в пример

Черкассы фото галерея

Всего в галерее 1720 фото
Вся фотогалерея

Расписание поездов

Карта г. Черкассы

Электронная карта г. Черкассы и Черкасской области

Налоговоя консультация ГФС

Налоговоя консультация ГФС

Налоговая справка ГФС

Моментальный загар - бизнес под ключ от компании "САН Лайт" Купить хостинг

Черкасские новости

Опубликованы графики отключения электроснабжения...
19 декабря 2014
…, и теперь депутаты Черкасского горсовета требуют запрета на экспорт электроэнергии в условиях ее дефицита
(комментариев: 3)
Пепельницы на столах
19 декабря 2014
В Черкасских ресторанах за этот год заметно выросло игнорирование закона, запрещающего курить в зале
(комментариев: 3)
Сколько стоит котлован?
18 декабря 2014
Бизнесмен Андрей Бородай не намерен возвращать городу котлован за театром и планирует строить там многоэтажку
(комментариев: 7)
Огненные потехи позволены
18 декабря 2014
В Черкассах разрешено развлекаться фейерверками в Новогоднюю ночь с 31 декабря на 1 января
(комментариев: 0)
Абитуриентов знакомили с ЧГТУ
16 декабря 2014
13 декабря 2014 перед будущими абитуриентами гостеприимно открыл двери Черкасский государственный технологический университет
(комментариев: 0)

Погода в Черкассах

Черкасский городской форум

Черкасский городской форум