Консультация Государственной фискальной службы online

Уважаемый посетитель, вы находитесь на странице Черкасского информационно-делового портала "КОНСУЛЬТАЦИЯ ФИСКАЛЬНОЙ СЛУЖБЫ", которую обслуживают профильные специалисты ГФС в Черкасской области.

Для получения консультации по интересующим Вас вопросам национального налогового и таможенного законодательства, пожалуйста, назовите себя (должность, название предприятия). Если вы укажете просто ник или псевдоним, ответ на Ваш вопрос не будет носить официального характера, и Вы не сможете ссылаться на него в спорных вопросах.

Ваш электронный адрес нужен для того, чтобы отправить на него сообщение о том, что ответ на Ваш вопрос стал доступен на странице "КОНСУЛЬТАЦИЯ ФИСКАЛЬНОЙ СЛУЖБЫ".

Обращайтесь! On-line консультация - это:
-экономия Вашего времени;
-возможность получить официальный ответ в электронном формате;
-удобство и оперативность
.

 

*Представьтесь пожалуйста:
*Ваш вопрос:
E-mail
*Код на картинке: Обновить картинку

* - обязательные поля

Поиск ответов:

Добрый день! Предприятие заключило договор на выполнение строительных работ в 2010 году и получило аванс в сумме 87 000 в декабре 2010 года. Соответственно была выписана налоговая накладная на сумму аванса и аванс включен в валовые доходы. По некоторым причинам работы не были выполнены и заказчик потребовал вернуть аванс. В апреле 2014 года согласно решению суда аванс был возвращен заказчику в полном размере. Имеет ли наше предприятие право на корректировку налоговых обязательств по НДС и уменьшение валовых доходов
(29.04.2014 12:07) Ирина

Доброго дня!

Відповідно до п. 102.5 Податкового кодексу України заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати чи отримання права на таке відшкодування, то в разі якщо зміна суми компенсації вартості товарів/послуг чи повернення товарів відбувається після сплину 1095 днів із періоду, у якому були визначені податкові зобов’язання з ПДВ, платник — продавець таких товарів/послуг не може відкоригувати податкові зобов’язання з ПДВ, визначені 1095 і більше днів тому.

Дякуємо за питання

Уманська об’єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області
Підкажіть, будь-ласка, як відображати у декларації суму доходів за 2013 рік - з копійками, чи робити заокруглення?
(28.04.2014 17:17) Марина Гришко

Інтернет – конференція

Форма податкової декларації, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013р. № 793 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи" передбачає, що показники декларації (доходи та податкові зобов’язання) заповнюється у гривнях з копійками.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Чи необхідно подавати річну податкову декларацію про доходи, отримані від продажу автомобіля, якщо при нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу був сплачений податок?
(28.04.2014 17:16) Марчук В

Інтернет – конференція

Якщо інших підстав для подання податкової декларації про майновий стан і доходи немає, то декларацію подавати не потрібно, оскільки відповідно до пункту 179.2 статті 179 Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Чи буде оподатковуватись податком на доходи фізичних осіб дохід від продажу квартири, яка була отримана у спадщину?
(28.04.2014 17:14) Олексій Володимирович

Інтернет – конференція

Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Однак умова щодо перебування такого майна у власності понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину. Отже, дохід, отриманий від продажу квартири, яку отримано у спадщину, навіть якщо квартира перебуває у власності менше трьох років, не буде оподатковуватись.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
У які терміни сплачуються та повертаються суми податку на доходи фізичних осіб за результатами поданої річної декларації?
(28.04.2014 17:11) на інтернет - конференцію

Інтернет – конференція

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею декларації про майновий стан і отримані доходи.

Cума коштів, яка підлягає поверненню платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів від дня отримання такої декларації.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Які витрати дозволені до включення до податкової знижки?
(28.04.2014 17:09) Тамара Л.

Інтернет – конференція

Податкову знижку можуть отримати громадяни, які протягом 2013 року понесли витрати:

- на навчання;

- у вигляді сплати процентів за користування іпотечним житловим кредитом;

- на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

- на будівництво (придбання) доступного житла, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним;

- на переобладнання транспортного засобу, у зв‘язку з використанням біопалива.

Громадянам, які бажають отримати податкову знижку необхідно подати річну Декларацію про майновий стан і доходи за наслідками 2013 року до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації в паспорті) до кінця поточного року.

До Декларації необхідно додати документи для нарахування податкової знижки: довідку від працедавця (працедавців) про отриману заробітну плату; платіжні та розрахункові документи, підтверджуючі суму витрат фізичної особи (квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів) тощо.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Доброго дняі! Дайте будь-ласка відповідь на таке питання. Я фізична особа (не підприємець), вирощую свині дома, в мене 20 свиней, маю земельний пай більше 3 га. Я вирощую свині і 2-3 лишаю собі, а 15 свиней продаю на базарі. Чи повинна я подавати якусь декларацію про доходи? Що мені робити порадьте.
(28.04.2014 17:02) Головко

Інтернет – конференція

Фізичні особи – громадяни, які продають власну продукцію тваринництва звільняються від сплати податку на доходи фізичних осіб, якщо доходи від такого продажу сукупно за рік не перевищують 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року ( у 2013 році  це становить 114700 грн.) й, відповідно,  декларація не подається.

У разі коли сума отриманого доходу за 2013 рік перевищує вказаний розмір, фізична особа зобов'язана подати органу доходів і зборів за місцем проживання довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем проживання власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, тобто різниця між фактично отриманим протягом 2013 року доходом та 114700 грн. Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах: дохід від продажу свиней у розмірі, який не перевищує 114700 грн. оподатковується 15% податком на доходи фізичних осіб, з суми перевищення – 17%. В обох цих випадках до податкової інспекції за місцем проживання у термін до 1 травня 2014 року подається декларація, форма якої затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013р.  № 793 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи".

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Скажіть, будь-ласка, чи можу подати декларацію в податкову на відшкодування частини суми виплат за навчання чоловіка моєї рідної сестри, якщо договір з НАВЧАЛЬНИМ закладом підписаний зі мною ?
(28.04.2014 17:00) Тетяна ВВ

Інтернет – конференція

Право платника податку на податкову знижку передбачено статтею 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами та доповненнями). Відповідно до підпункту 166.3.3 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України до податкової знижки включається сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені (пп.14.1.263 п.14.1 ст.14). Враховуючи вищевикладене, Ви не можете подавати декларацію з метою отримання податкової знижки.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Доброго дня! Чи має право на податкову знижку по навчанню сина мати, якщо в платіжних документах зазначено прізвище батька?
(28.04.2014 16:59) Лариса

Інтернет – конференція

Оскільки до податкової знижки включаються витрати, які фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку та підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача),  то правом на податкову знижку може скористатися лише той платник податку, який поніс дані витрати. Тому, якщо кошти за навчання сплачені батьком, то скористатися правом на податкову знижку може лише батько, за умови, що договір на навчання оформлений на нього або на сина. 

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Я інвалід IІ групи. В 2013 році отримував перекази з-за кордону. Чи потрібно мені заповнювати декларацію? Перекази були не від родичів.
(28.04.2014 16:58) Маринкевич

Інтернет – конференція

Звертаємо Вашу увагу на положення пп.162.1.1 статті 162 Податкового кодексу України, яким встановлено, що платниками податку на доходи фізичних осіб є фізичні особи – резиденти, які отримують іноземні доходи.

Згідно з пп.163.1.3 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування резидента є іноземні доходи. Платник податку, що отримує іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.168.2.1 Податкового кодексу України). Отож, враховуючи норми діючого законодавства, Вам слід до 1 травня 2014 року подати декларацію до податкової інспекції за місцем свого проживання, вказавши у додатку 4 декларації суми отриманих грошових переказів в іноземній валюті, перерахувати їх у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на дату отримання такого доходу та обрахувати суму податку з отриманого іноземного доходу у межах 114700 грн. за ставкою 15%, з суми перевищення – 17%. Термін сплати податку – до 1 серпня 2014 року.

Також слід зазначити, що ступінь споріднення  та пільги для інвалідів щодо даного виду доходів Податковим кодексом не передбачені.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Я ФОП на загальній системі оподаткування, мною, як фізичною особою, отриманий інвестиційний збиток. Чи потрібно мені інвестиційні збитки зазначати в Декларації про доходи від підприємницької діяльності?
(28.04.2014 16:47) Бориско

Інтернет – конференція

Оподаткування доходів, одержаних від операцій з інвестиційними активами (інвестиційного прибутку), регламентується нормами п.170.2 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 (далі – ПКУ).

До складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року.

Загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного (податкового) року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.

Якщо загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами має від’ємне значення, його сума переноситься у зменшення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами наступних років до його повного погашення, крім фінансових результатів, зазначених в абз. першому п.29 підр.4 р.XX «Перехідні положення» ПКУ.

Облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для ведення відповідного обліку передбачена Книга обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.01.2013 № 6.

Враховуючи вищевикладене, сума інвестиційного збитку, який виник у платника податку від операцій з інвестиційними активами за підсумками звітного календарного року, відображається в податковій декларації про майновий стан і доходи за звітний рік, проте для цілей оподаткування така сума враховується при визначенні загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами наступних звітних періодів (років).

Таким чином, якщо за результатами 2013 року Ви отримали інвестиційні збитки, то їх необхідно відобразити в Декларації про майновий стан і доходи (додаток 3 до р.01.04 податкової декларації про майновий стан і доходи), і вони будуть враховуватися при обчисленні загального фінансового результату з інвестиційними активами наступних років до повного її погашення.

Дякуємо за запитання!

Головне управління Міндоходів у Черкаській області
Добрый день! Действительно ли с мая необходимо сдавать отчёт по ЕСВ не только в электронном виде, а и в печатном?
(28.04.2014 11:31) Ольга

Дякуємо за запитання! Порядок подання звітності по ЄВ з травня місяце не зміниться.

Головне управління Міндоходів у Черкаській області

Разработка и продвижение сайтов

Продажа репродукций картин Установка спутникового телевидения

Последние статьи

Студия стиля "Grace" - лучший путеводитель в лабиринте свадебных услуг
Для любой невесты главным атрибутом праздника является свадебное платье. Поэтому к его выбору надо подходить очень ответственно. Ведь хочется, чтобы свадебный наряд был оригинальным, изысканным, очаровательным и уникальным...
«Форекс Тренд» ПАММ
Компания «Форекс Тренд» ПАММ-инвестированием занимается уже давно и делает это на самом высоком уровне. Спорить с этим не сможет даже самый ярый «хейтер»: достаточно один раз посотрудничать с компанией – и всё становится ясно...
Интернет магазин электроинструментов E-1
Хотел бы поделиться своим мнением, касательно интернет магазина Е-1, специализирующегося на сварочном оборудовании, хозяйственном и ручном электроинструменте...
Экоуборка и чистка ковров – залог здоровья и хорошего самочувствия
Уборка жилья, чистка мебели и ковровых покрытий отнимают массу времени...
Какой способ рекламы выбрать
Понятное дело, без надлежащей рекламной кампании даже качественный товар не будет достаточно известным, а значит и не будет продаваться должным образом

Черкассы фото галерея

Всего в галерее 1751 фото Парк Юбилейный Парк Юбилейный
Вся фотогалерея

Расписание поездов

Карта г. Черкассы

Электронная карта г. Черкассы и Черкасской области

Налоговоя консультация ГФС

Налоговоя консультация ГФС

Налоговая справка ГФС

Купить хостинг

Черкасские новости

"Африканизаторов" Украины - в отставку?
4 марта 2015
Президент собирается отправить в отставку Кабмин во главе с Яценюком на следующем пленарном заседании Рады (видео)
(комментариев: 4)
Куда пошел кредит ЕБРР...
4 марта 2015
Благодаря энергосберегающим технологиям КП "Черкассытеплокоммунэнерго" экономит в год более 19 млн. грн
(комментариев: 0)
Вместо транспортных реформ
3 марта 2015
В Черкассах подорожает проезд, но не сразу, а перевозчика, устроившего забастовку, могут снять с маршрутов
(комментариев: 4)
"Не продлевайте наши муки..."
3 марта 2015
В Черкассах депутаты горсовета так и не решили, стоит ли поддерживать дотационно неконкурентоспособную "Укрпочту"
(комментариев: 2)
"Вихри враждебные..."
2 марта 2015
Черкасские топонимисты решили парку 50-летия Октября дать нейтральное название, а в переименовании улицы Ленина учесть требования и православной, и революционной общественности
(комментариев: 5)

Погода в Черкассах

Черкасский городской форум

Черкасский городской форум